top of page

DOM I ŁĄKA

Nasz dom znajduje się z daleko (i wysoko) od zgiełku miasta. Z okien pokoi rozpościera się widok na pasmo Czantorii. W dole zobaczycie Wisłę, Ustroń, a przy dobrych warunkach widać nawet Górę Świętej Anny.

Wystarczy wyjść kawałek za bramę naszego ogrodu (a właściwie łąki), aby znaleźć się na wyjątkowo widokowym szlaku turystycznym. Krótki spacer (ok 20 minut) zaprowadzi cię do Przełęczy Kubalonka, gdzie w karczmach możesz zatrzymać się na obiad lub iść dalej i wejść na 32 kilometr Głównego Szlaku Beskidzkiego im. Kazimierza Sosnowskiego, wiodącego od Ustronia, aż do Wołosatego w Bieszczadach.

ZIMA

Zimą jest to świetne miejsce dla osób które kochają sport (nie tylko uprawiać ale i oglądać). Trasy biegowe ze strzelnicą biathlonową licencjonowane przez FIS znajdują się zaledwie 1,5 km od Płonkówki. Dotarcie na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle - Malince zajmie ci pieszo ok. 40 min.
W którą stronę byśmy nie wyjechali, prędzej czy później znajdziemy stoki narciarskie wraz z wypożyczalniami sprzętu sportowego czy szkółkami narciarskimi. Do 10 km znajdują się takie ośrodki jak: Cieńków, Klepki, Nowa Osada, Siglany, Skolnity, Zagroń czy Partecznik.
Tym którzy wolą turystykę "na siedząco" pomożemy zorganizować kulig a po powrocie rozpalimy przed domem ognisko z kiełbaskami. Grzaniec smakuje wtedy najlepiej :)

WIOSNA

Wiosny w górach nie trzeba reklamować, chyba każdy na nią czeka. My też... Kochamy to pierwsze wiosenne śniadanie na dworze. I chociaż poranki są jeszcze chłodne, to promienie wiosennego słońca, kocyk i kubek kakao pozwalają cieszyć się obserwacją ptaków wprowadzających się do budek lęgowych na naszych drzewach. Wiosną Płonkówka to świetna baza wypadowa na górskie szlaki piesze, wypady rowerowe czy nordic walking.

LATO

Jeśli w wakacje przyjedziesz do nas na dłużej, również nie będziesz się nudzić (no chyba, że właśnie tego oczekujesz od urlopu :)) Latem Wisła oferuje turystom mnóstwo imprez kulturalnych, z których najważniejszą jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Jeśli natomiast dalej masz ochotę na piesze wycieczki, to w zasięgu krótkiego spaceru znajdziesz takie atrakcje jak: zabytkowy kościół na Kubalonce, Zameczek Prezydencki, odbudowany po pożarze kościół na Stecówce czy znany jeszcze z czasów międzywojennych bar "Beczka". A to tylko ułamek tego, co proponuje okolica.

JESIEŃ

Jesienią to raj dla grzybiarzy. Zbieranie zajączków zaczynamy jeszcze przed wyjściem za bramę naszego podwórka, a przy odpowiedniej pogodzie jeden koszyk na grzyby to za mało.
Bywa jednak tak, że pogoda nie sprzyja wyjściu z domu. Mamy sposób i na to! Planszówki i puzzle to coś co lubimy najbardziej i dlatego mamy ich niezłą kolekcję. Chętnie dzielimy się nimi z naszymi gośćmi, gdy za ciemno na grzyby i za mokro na spacery.

Nie ważne, którą porę roku wybierzecie, żeby nas odwiedzić. Zawsze dołożymy wszelkich starań, abyście wyjechali od nas wypoczęci, zdrowsi, bogatsi o cudowne wspomnienia i żebyście zaraz po wejściu do swoich domów, planowali kolejne odwiedziny w Starym Domu Płonkówka.

Do zobaczenia!

bottom of page